Haber

ABB Başkanı Mansur Yavaş hangi partiden aday olacağını açıkladı.

Mansur Yavaş, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ‘CHP aday olmak istemiyor’ yönündeki iddialarına Mansur Yavaş tarafından yanıt verdi.

Yavaş, yerel seçimlere 7 ay kala muhalefetin umutsuzluğunu anlayamadığını, karşı partiden aday gösterilme ihtimaline rağmen sözlerini şöyle tamamladı: “Bundan sonra aday olursak biz de aday oluruz. CHP’nin adayı.”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, gazeteci Fatih Altaylı’nın kendisi ile ilgili sözlerine yanıt vererek, “Adaylığını açıkladı ama CHP’nin içinde yer almak istemeyenlerin olduğunu biliyoruz. Çankaya Belediye Başkanı’nın adı da geçiyor. Eğer CHP olmazsa” İstiyorsan, DÜZEL Parti onu istiyor, AK Parti bile istiyor.” .

Bugünkü köşesinde Altaylı, Yavaş cephesinden kendisine mesaj gönderildiğini belirterek, “Anladığım kadarıyla bu benim yeterli niyetle yazdığım bir cümledir” dedi ve Yavaş’ın cümlelerini aktardı.

Yavaş, Altaylı’ya şunları söyledi: “Aday olacaksam CHP’li olacağım. CHP Ankara’da güçlü bir partidir. CHP’nin gücü olmadan seçimi kazanamayız.”

‘6 SAYFALIK TABLO’NUN KIRILDIĞI ANLAMINA GELMEZLER’

Altaylı, Mansur Yavaş’ın 6 puanlık tabloya ilişkin düşüncelerine de yer verdi, “Mansur Yavaş, yerel seçimler öncesinde 6 puanlık tablonun bu kadar demoralize olmasına anlam veremiyor. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimleri kaybedildi ama kazanmaya yönelik oylar var” 19 büyükşehire ulaşıldı. Aynı şekilde kazanılacak ilçe sayısında da artış var. Bu dağınık masanın, bu dağınık masanın kimseye faydası yok.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu